Design Folke Jansson 1950-tal

Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal
Design Folke Jansson 1950-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FOLKE JANSSON, soffa med snurrfåtölj, för S M Wincrantz Möbelindustri AB i Skövde, benställning i krom, röd ylleklädsel, sitthöjd ca 41, soffans längd ca 180 cm
HISTORIK: Formgivna 1955 eller 1956 för S M Wincrantz Möbelindustri AB

Bruksslitage

404685

2016-09-14