Punschkopp Erik Salin

Punschkopp Erik Salin
Punschkopp Erik Salin
Punschkopp Erik Salin
Punschkopp Erik Salin
Punschkopp Erik Salin
Punschkopp Erik Salin

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GRÄDDKANNA, PUNSCHKOPP, NÅLFAT, silver, 17/18/1900-tal, England och Sverige, Punschkoppaen Erik Salin (1729-1754) Uppsala 1756?, vikt 225 g

Slitage, bucklor

405080

2016-09-13