Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, signerade Petter Höijer (mästare i Örebro 1796-1819/20), klockat postament på fyrkantig fot och räfflad kolonn, lösa ljusmanschetter, höjd ca 20 cm

Slitage, bristningar, bucklor, deformerad

405175

2016-09-14