Lanterna koppar
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LANTERNA, babord, tidigt 1900-tal, koppar och glas, märkt H Henriksen Lanternefabrik Bergen Norge, höjd 31 cm, elektrifierad
Proveniens: Från skutan Sokendal Gadio byggd i Rye England
Slitage
405309
2016-09-15