Lanterna koppar

Lanterna koppar
Lanterna koppar
Lanterna koppar
Lanterna koppar

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LANTERNA, babord, tidigt 1900-tal, koppar och glas, märkt H Henriksen Lanternefabrik Bergen Norge, höjd 31 cm, elektrifierad
Proveniens: Från skutan Sokendal Gadio byggd i Rye England

Slitage

405309

2016-09-15