Vykort Kuba ca 1905-20 100 st
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VYKORT FRÅN KUBA, ca 100 vykort, ca 1905-1920,
vykortsalbum flertalet " pre-linen ", även svart/vita originalfoton 1950-talet, bl.a. från Caimanera/Guantanamo, både från La Habana (Havanna) och provinserna. Delvis beskriftade och frankerade /stämplade.
Flertalet insatta i ett samtida brunt album, ca 28x20 cm.
Se text
405361
2016-09-17