Karmstol Joseph Ruste
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KARMSTOL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Joseph Ruste (stolmakare i Stockholm 1772-1792/94), bemålad, dekor av fleuroner, kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm
Försträknignar och lagningar
405373
2016-09-15