Karmstol Joseph Ruste

Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste
Karmstol Joseph Ruste

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KARMSTOL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Joseph Ruste (stolmakare i Stockholm 1772-1792/94), bemålad, dekor av fleuroner, kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm

Försträknignar och lagningar

405373

2016-09-15