Bonad Sunnerboskolan
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BONAD, Småland, Sunnerboskolan, 1800-talets första hälft. visar bl a "Marie bebodelse", " Marie hållning til Elisabätt" och " Om Christi födelse i Bethlehem...", målad på papper, senare monterad i träram, ca 53x236 cm
Uppfodrad, skador, lagningar
405387
2016-09-15