Stolar delvis Thonet
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, snarlika, 1900-talets början, varav 4 st märkta Thonet, böjträ, sitsar i rotting (2)/ stoppade sitsar (2), genombruten sits i trä, sitthöjd ca 46 cm
Stolarna ngt ostadiga, en skadad sits, sitsar med smärre skador
405393
2016-09-15