Anders Zorn etsning självporträtt i vargskinnspäls
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), Självporträtt i vargskinnspäls, etsning, 1916, signerad Zorn, 17,7x12 cm, bladstorlek 32x25 cm
Gulnad efter passepartout, nedre marginalen vikt (ca 3 cm), oramad
LITTERATUR: Asplund 270, Hjert & Hjert 164, ZG 270 3 état
Gulnad efter passepartout, nedre marginalen vikt (ca 3 cm)
405427
2016-09-17