Bockbord och bänk, 1900-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOCKBORD, BÄNK, furu, 1900-talets första hälft/mitt, svartmålad skiva respektive sits, bordsskivan kantad med mässingslist, bordshöjd ca 80, 250x80 cm, bänkens höjd ca 46, 250x29 cm
Bruksslitage, senare renoverat/bemålat, bordet demonterbart
405468
2016-09-16