Tema allmoge hängskåp
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna/Hälsingland, 1800-talets första hälft, blåmålat, rödmålat krön och dörrspegel med dekor i vitt, blått och brunt, polykrom dekor av kurbits, med låda, nyckelbricka i smide, dragring i mässing, höjd ca 60, 43x25 cm
Smärre skador
405484
2016-10-20