Stolar tidigt 1900-tal

Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal
Stolar tidigt 1900-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

STOLAR, 6 st, bonad björk, pergamoidklädda sitsar, balusterformade ryggbrickor med medaljongintarsia, rokokostil med jugenddrag, tidigt 1900-tal, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, 1 stol med skadad/sprucken ryggbricka

405508

2016-09-16