Herman af Sillén oljemålning

Herman af Sillén oljemålning
Herman af Sillén oljemålning
Herman af Sillén oljemålning
Herman af Sillén oljemålning

Klubbat för:

12 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

HERMAN AF SILLÉN (1857-1908): Fulla segel,
otydligt stämpelsignerad H.n af Sn, olja på duk uppfäst på papp pannå, ca 61x80 cm, på baksidan intyg av konstärens hustru Adèle af Sillén daterat 1926

Zustandsbeschreibung

405533

2016-09-16