Silverservis 0,900 Colombia
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TE- OCH KAFFESERVIS, 5 delar, silver, Colombia, bestående av kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna och bricka, stämplade QHH Nos 0,900, dekor av blomster och bladverk, pip i form av fågelhuvud, kaffekannans höjd ca 24 cm, tekannan ca 22 cm, sockerskålen ca 17 cm, gräddkannan ca 14,5 cm, total vikt ca 5 600 g
Bruksslitage, tekannans handtag med lagning
405600
2016-09-19