Knut Norman oljemålning

Knut Norman oljemålning
Knut Norman oljemålning
Knut Norman oljemålning
Knut Norman oljemålning

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KNUT NORMAN (1896-1977), Motiv från Söders höjder, signerad Knut Norman -19, olja på duk, ca 60 x 73 cm

Proveniens: Inköpt direkt av den unge konstnären av nuvarande ägarens far, som stödde Knut Normans spirande konstnärsskap

405642

2016-09-17