Ampel oscariansk
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPEL, 1800-talets slut, oscariansk, för 8 ljus, förgylld stomme, skål i blått överfång med dekor av blommor, behängd med prismor, höjd ca 62, diameter 65 cm
Lösa prismor, ngn enstaka prismor saknas
405920
2016-09-17