Bägare E. L. Fick Visby
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄGARE, silver, av Edvard L. Fick, Visby 1822, välvd fot, punsad dekor av lagerkrans samt blomsterslingor, delvis och invändigt förgylld, höjd ca 23 cm, vikt ca 400 g
Smärre stötskador, invändigt ärgad
406029
2016-09-17