Bägare E. L. Fick Visby

Bägare E. L. Fick Visby
Bägare E. L. Fick Visby
Bägare E. L. Fick Visby
Bägare E. L. Fick Visby
Bägare E. L. Fick Visby
Bägare E. L. Fick Visby

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, av Edvard L. Fick, Visby 1822, välvd fot, punsad dekor av lagerkrans samt blomsterslingor, delvis och invändigt förgylld, höjd ca 23 cm, vikt ca 400 g

Smärre stötskador, invändigt ärgad

406029

2016-09-17