Mask Chokwe Kongo

Mask Chokwe Kongo
Mask Chokwe Kongo
Mask Chokwe Kongo
Mask Chokwe Kongo
Mask Chokwe Kongo
Mask Chokwe Kongo

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

MASK, Chokwe, Kongo, 1900-talets andra hälft, träskuren dekor samt växtfibrer, höjd ca 38 cm, stativ medföljer
Proveniens: Cottreau Gallery Inc. Canada

406134

2016-09-19