Käpp 1800-tal

Käpp 1800-tal
Käpp 1800-tal
Käpp 1800-tal
Käpp 1800-tal
Käpp 1800-tal
Käpp 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KÄPP, 1800-tal, trä, knopp av skuret ben i form av apa och orm, längd ca 89 cm
HISTORIK: Enligt uppgift inköpt på resa (Kanton) med HMS Eugenie under 1800-talets mitt

Metallavslut saknas, smärre lsitage

406291

2016-09-18