Ring 18 k guld

Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RING, 18 k guld och silver, trappslipad smaragd, bekransad med rosenslipade smådiamanter samt 2 i skenan på vardera sida, 1800-tal, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 4,2 g, rött skinnetui från 1700-talets slut/1800-talets början

Sten med omfattande skador, omarbetad, tennlödningar, rosenstenar med hack

406356

2016-09-22