Slaglåsstudsare

Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, signerad C.A. FISCHER & SOHN IN LÜBECK (cirka 1860, hovbössmakare till det svenska kungahuset), oktagonal räfflad pipa, kaliber 12,5 mm, graverat bakåtvänt lås, ställbart snälltryck, valnötsstock med graverade stålbeslag och kolvlåda med lock, längd 118 cm

hanen avbruten, säkring saknas, stockskador

406432

2016-10-13