Ljuskrona barockstil 1900-tal
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor, för 4 ljuspunkter och 4 stearinljus, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 87, Ø 37 cm.
Bruksspår, enligt uppgift genomgången el 2005
406437
2016-09-19