Skulptur märkt Ferdinand Barbedienne
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DEKORATIV SKULPTUR, efter Auguste Rodin "Kyssen", 1900-talets första hälft, märkt i formen F. Barbedienne Foundry, (Ferdinand Barbedienne 1810-1892), märkt Reduction mecanique a collas brevete, C 57 Alva Studios, patinerad konstmassa, höjd med sockel ca 30 cm
Skador
406494
2016-09-22