Skulptur märkt Ferdinand Barbedienne

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEKORATIV SKULPTUR, efter Auguste Rodin "Kyssen", 1900-talets första hälft, märkt i formen F. Barbedienne Foundry, (Ferdinand Barbedienne 1810-1892), märkt Reduction mecanique a collas brevete, C 57 Alva Studios, patinerad konstmassa, höjd med sockel ca 30 cm

Skador

406494

2016-09-22