Taklampa Böhlmarks

Taklampa Böhlmarks
Taklampa Böhlmarks
Taklampa Böhlmarks
Taklampa Böhlmarks
Taklampa Böhlmarks
Taklampa Böhlmarks

Klubbat för:

7 000 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

BÖHLMARKS LAMPFABRIK, takarmatur, möjligen Alice Nordin, formgiven 1906, jugend, gjuten patinerad mässing, dekor med blomster och blad, delvis genombruten, frostad glaskupa med slipad dekor, höjd ca 90, diameter 50 cm

Kuntoraportti

Nagg på kupa, slitage, hänganordning med droppformade kupor saknas

406676

Päivämäärä:

2016-09-25