Slaglåsgevär dubbelpipigt
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, belgiskt, dubbelpipigt, 1800-talets början, signerat Beuret Liège, ändrat från flintlås, signerade lås, nippelsäkring, halvstock i valnöt med graverade stålbeslag, tumplåt i silver med ägarnamn, längd 125 cm
406879
2016-10-13