Smörterrin med fat i porslin Kina
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått föreställande pagodlandskap, fatets längd ca 16, terrinens höjd inkl. lock ca 12 cm
Bränningsdefekter på terrin och fat, locket med kantnagg
406903
2016-09-20