Smörterrin med fat i porslin Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått föreställande pagodlandskap, fatets längd ca 16, terrinens höjd inkl. lock ca 12 cm

Bränningsdefekter på terrin och fat, locket med kantnagg

406903

2016-09-20