Flintlåspistol
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, orientalisk, pipa med etsad och försilvrad dekor, orientaliska stämplar samt märkt L LAZARINO, graverat lås, räfflat eldstål, plåt runt låset i graverat låglödigt silver, helstock med träskärningar och beslag i mässing och stål, längd 51 cm
stocklagning vid låset, silverplåten saknar några nitar
406917
2016-10-13