Soffbord Josef Frank Svenskt Tenn
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, Svenskt Tenn, modellnummer 965, formgivet 1938, skiva i travertin, underrede i mahogny, höjd ca 48, diameter 90 cm
Senare lackad skiva med krackelyr, benen med ytskador
407015
2016-09-21