Soffbord Josef Frank Svenskt Tenn

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOSEF FRANK, soffbord, Svenskt Tenn, modellnummer 965, formgivet 1938, skiva i travertin, underrede i mahogny, höjd ca 48, diameter 90 cm

Senare lackad skiva med krackelyr, benen med ytskador

407015

2016-09-21