Asplund Fridell med signerad etsning
Klubbat för:
1 400 SEK
1 000 SEK
MED ETSNING. ASPLUND, KARL. Axel Fridell. 1947. Stockholm, Norstedts, 1947.
4:o. (28,5 x 23 cm.) Illustrerad. Planscher. Med signerad originaletsning (porträtt av Selma Lagerlöf).
Rött hfrbd med guldornerad rygg med fyra upphöjda bind, övre guldsnitt och medbundet främre omslag. Nummer 63 av 110 numrerade exemplar.
Obetydliga mörka fläckar på ryggen.
407087
2016-09-21