Wilhelm Kåge vaser med insats
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vaser med insats, 2 st, piedestal, flintgods, märkta Gustavsberg Kåge, vaserna med inpressat modellnummer Kåge 874, 1920-tal,
handmålad dekor i underglasyr blått resp vinrött, höjd ca 12-13,5 cm
Krackelyrer, en innerkant med nagg
407132
2016-09-21