Wilhelm Kåge vaser med insats

Wilhelm Kåge vaser med insats
Wilhelm Kåge vaser med insats
Wilhelm Kåge vaser med insats
Wilhelm Kåge vaser med insats
Wilhelm Kåge vaser med insats
Wilhelm Kåge vaser med insats

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, vaser med insats, 2 st, piedestal, flintgods, märkta Gustavsberg Kåge, vaserna med inpressat modellnummer Kåge 874, 1920-tal,
handmålad dekor i underglasyr blått resp vinrött, höjd ca 12-13,5 cm

Krackelyrer, en innerkant med nagg

407132

2016-09-21