Johan Fredrik Martin akvatintetsningar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN (1755-1816): "Utsigt af Stockholm från Kungsholmen", "Gripsholms Slott och Staden Mariefred", akvatintetsning, varav en a tergo stämpelmärkt Fritzes Kungl. Hovbokhandel Stockholm, vardera ca 37x53 cm
Smärre fläckar och skador
407209
2016-09-21