Johan Fredrik Martin akvatintetsningar

Klubbat för:

2 200 SEK

1 500 SEK

JOHAN FREDRIK MARTIN (1755-1816): "Utsigt af Stockholm från Kungsholmen", "Gripsholms Slott och Staden Mariefred", akvatintetsning, varav en a tergo stämpelmärkt Fritzes Kungl. Hovbokhandel Stockholm, vardera ca 37x53 cm

Smärre fläckar och skador

407209

2016-09-21