Armbandsur platina och vitguld diamanter

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARMBANDSUR, platina och 18 k vitguld, urtavla märkt Weco, 1920/30-tal, mekaniskt urverk, dekor med 8 åttkantslipade diamanter samt 2 briljanter, blånerade visare, arabiska siffror, plxiglas, diameter 14 mm, armband 14 k vitguld, total vikt ca 16,5 g

Ej funktionstestad, armband ej ursprungligt, krona saknas, urtavla missfärgad, plexiglas med repor

407220

2016-09-23