Ljuskrona/ampel sent 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA/AMPEL, blandstil, förgylld mässing, 6 armad, kupa i frostat glas med slipad blomranka, sent 1800-tal, höjd ca 80, diameter ca 68,5 cm
Bruksslitage, svärtning på enstaka ljusarm.
407229
2016-09-21