Arne Tengblad ljuslåda

Arne Tengblad ljuslåda
Arne Tengblad ljuslåda
Arne Tengblad ljuslåda
Arne Tengblad ljuslåda
Arne Tengblad ljuslåda
Arne Tengblad ljuslåda

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARNE TENGBLAD (1927-2014): Objekt, ljuslåda, graverad akryl monterad i belyst silverfärgad trälåda, 25x25, djup ca 6,5 cm

Proveniens: Inköpt direkt av konstnären i Lausanne 1973

Bruksslitage, fungerande belysning

407321

2016-09-22