Arne Tengblad ljuslåda
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE TENGBLAD (1927-2014): Objekt, ljuslåda, graverad akryl monterad i belyst silverfärgad trälåda, 25x25, djup ca 6,5 cm
Proveniens: Inköpt direkt av konstnären i Lausanne 1973
Bruksslitage, fungerande belysning
407321
2016-09-22