Anders Zorn etsning Strindberg
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), August Strindberg, 1910, signerad Zorn, etsning, 29,8 x 19,8 cm.
PROVENIENS: Bukowskis auktion 514, 1999, katalognummer 220
LITTERATUR: Asplund 231, Hjert & Hjert 149, ZG 231, 2 état , sällsynt
Gulnad
407446
2016-09-22