Vykortsalbum 2 st

Vykortsalbum 2 st
Vykortsalbum 2 st
Vykortsalbum 2 st
Vykortsalbum 2 st

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VYKORT I ALBUM (2). VYKORTSALBUM, ca 150 st, 1900-talets början, mest svensk topografi, bl.a. Linköping, Stockholm, Tannefors, Kinda kanal, Kisa, Bergs slussar, Omberg, Visingsö, Vadstena, Lund, Norrköping, Falun, Orsa. 1 album obeskriftade, 1 album med skrivna vykort,

Tillskrift till Gunnar Björkman daterat Linköping 1910.

Vissa skador och fläckar, nötta band

407644

2016-09-23