Bordsur Paris empire
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
L GROIGNOT A PARIS, bordsur, 1800-tal, fransk empire, biskviporslin, med figurin i forma lutspelande dam, förgyllda mässingsdetaljer, urtavlan märkt L Groignot a Paris, höjd 47, 32x13 cm
Pendel, nyckel saknas, skador, en dekordel saknas
407684
2016-09-25