Bordsur Paris empire

Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire
Bordsur Paris empire

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

L GROIGNOT A PARIS, bordsur, 1800-tal, fransk empire, biskviporslin, med figurin i forma lutspelande dam, förgyllda mässingsdetaljer, urtavlan märkt L Groignot a Paris, höjd 47, 32x13 cm

Pendel, nyckel saknas, skador, en dekordel saknas

407684

2016-09-25