Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, Stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, fasettslipat glas, höjd ca 160x67 cm

Renoverad och kompletterad, senare glas, krönet med skada

407687

2016-09-23