Spegel rokoko
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, Stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, fasettslipat glas, höjd ca 160x67 cm
Renoverad och kompletterad, senare glas, krönet med skada
407687
2016-09-23