Skålfat Kina Kanton

Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton
Skålfat Kina Kanton

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, njurformat, kanton, spegeln med dekor av fåglar, fjärilar samt blommor, brättet med rosor och växtslingor, guld, längd ca 27,5 cm

Nagg

407767

2016-10-01