Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, gustaviansk stil, tio armar, stomme i mässing, elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, 1900-talets mitt, höjd exklusive kedja ca 100, diameter ca 78 cm. Glödlampor samt ljusstakar medföljer.

Nydragen samt jordad el, smärre bruksslitage

407788

2016-09-24