Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, tio armar, stomme i mässing, elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, 1900-talets mitt, höjd exklusive kedja ca 100, diameter ca 78 cm. Glödlampor samt ljusstakar medföljer.
Nydragen samt jordad el, smärre bruksslitage
407788
2016-09-24