Alf Wallander Rörstrand

Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand
Alf Wallander Rörstrand

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALF WALLANDER, 15 dlr, "Iris", Rörstrand, 1900-talets början, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, bestående av: 8 mattallrikar, 7 djupatallrikar, diameter ca 24,5 cm

4 tallrikar med nagg medföljer

407796

2016-09-24