Alf Wallander Rörstrand
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALF WALLANDER, 15 dlr, "Iris", Rörstrand, 1900-talets början, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, bestående av: 8 mattallrikar, 7 djupatallrikar, diameter ca 24,5 cm
4 tallrikar med nagg medföljer
407796
2016-09-24