Cattus m. litografier av bl.a. S. Ehrén
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FORSELL, LARS. Cattus. Stockholm 1956.
Folio. 9 signerade litografier Birgitta Liljebladh - S. Ehrén - T. Renqvist (alla). Text o. litografier lösa i nött, något skadad o. blekt pappmapp. Tr. i 300 nr. ex., detta nr 295.
Tryckt för Bokkonsums räkning av Oscar Isacsons Boktryckeri AB i Göteborg.
Se text
407852
2016-09-29