Cattus m. litografier av bl.a. S. Ehrén

Klubbat för:

3 400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

FORSELL, LARS. Cattus. Stockholm 1956.

Folio. 9 signerade litografier Birgitta Liljebladh - S. Ehrén - T. Renqvist (alla). Text o. litografier lösa i nött, något skadad o. blekt pappmapp. Tr. i 300 nr. ex., detta nr 295.

Tryckt för Bokkonsums räkning av Oscar Isacsons Boktryckeri AB i Göteborg.

Zustandsbeschreibung

Se text

407852

2016-09-29