Leander Engström, Kustlandskap

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LEANDER ENGSTRÖM (1886-1927): Kustlandskap, signerad Leander Engström, olja på pannå, 20 x 34 cm.
Proveniens: Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall, därefter i arv till nuvarande ägare

408072

2016-10-15