Kina Yongzheng
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DELAR TILL TESERVIS, 5 dlr., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1736), bestående av gräddkanna med lock, tedosa, 2 koppar med fat samt kopp, dekor av blommor och insekter i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, höjd ca 10-12 cm, diameter 7,5-11,5 cm
Omfattande lagningar, skador
408090
2016-09-29