Carl Wadell porträtt av Oscar II

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): Porträtt av Oscar II, signerad och daterad C G Wadell 1900, olja på duk, 83x61 cm.

A tergo påskrift "Köpt i Sthlm på genom resa till Werldsutställning i Paris 1900 per 24/8 = i .... Sampe!"

Dukskada i nederkant.

408103

2016-09-28